Системи очищення води
Контакти
+38 (096) 125-49-66

Ви є тут

ПІДЗЕМНІ ВОДИ СТРІМКО СКОРОЧУЮТЬСЯ

Наприкінці 2015 р міжнародна група вчених опублікувала дослідження, згідно з яким запаси підземних вод на нашій планеті стрімко зменшуються.

За цим дослідженням сьогодні на Землі залишилось близько 23 мільйонів кубічних кілометрів підземних вод. На перший погляд, досить багато, але виявляється, лише мала частина цих ресурсів швидко відновлюється.

Вчені розділили підземні води на дві групи: «молоді» і «старі». «Молода» вода розташована ближче до земної поверхні (не більше 2 км) і більше схильна до впливу людської діяльності і кліматичних змін. Її джерела можуть відновлюватися протягом людського життя. Ця група вод становить 6% світових запасів і це всього 0,35 мільйона кубічних кілометрів води, які молодше 50 років.

«Стара» залягає глибше і може бути більш солоною, ніж океанська вода. Джерел цієї води менше і в деяких випадках їх неможливо заповнити. Але цієї води значно більше.

«Такі дані були отримані вперше. Рівень води в багатьох аква сферах падає. Ми використовуємо наші запаси підземних вод занадто швидко. Швидше, ніж вони встигають відновлюватися », - розповідає керівник дослідницької групи доктор Том Гліссон з університету Вікторії (Канада).

Карти підземних вод, складені вченими, показують, що найбільші запаси «молодої» води розташовані в тропічних і гірських регіонах. Наприклад, на просторах Амазонської низовини, в Конго і Скелястих горах Північної Америки. Найнижчі запаси «молодих» підземних вод розташовані в посушливих частинах планети. Білі плями на карті (північні регіони) говорять про те, що тут обсяги не були підраховані.

Далі вчені планують порівняти результати своїх підрахунків з обсягами споживання підземних вод. Таким чином, вони зможуть відповісти на питання, на який термін землянам вистачить нинішніх запасів.